Casal dos Jordoes, Finest reserve 375 ml.

En kompleks og intens oplevelse

Log ind for at se priser og købe ind her
B2B stk. pris, kr. ,- ex. moms

kr. 125.00

Bestil gerne i hele colli, dvs. 12 stk. pr colli

2 på lager

Hus: Casal dos Jordôes
Bonde: Carlos
Region: Duoro
Land: Portugal
Varenr.: 902
Varenummer (SKU): 902 Kategorier: , , ,

Det er rigtig godt, at jeg er stødt på Carlos. Han laver en mængde vine, og ikke mindst hele portvinsserien er imponerende. Vi er i Torto dalen, hvor de bedste sorter i Douro regionen og sikrer en høj og stabil sikker kvalitet. Her får man den store oplevelse. I næse og mund finder du rosin, figen, mørk chokolade og masser af moden frugt. Denne Finest reserva er ikke en klassiker. Den er mindre sød – mere frugtrig. Mindre fed – mere elegant. Det er af højeste kvalitet.
Denne portvin vil naturligt nok kunne anvendes til desserter, men undlad ikke at prøve den sammen med blå ost – eller helt alene ovenpå middagen. Vinen fås i både 750 og 375 ml. flasker.


Warning: Undefined array key 0 in /var/www/hargaardvinimport.dk/public_html/wp-content/plugins/yith-woocommerce-category-accordion-premium/includes/class.yith-category-accordion-shortcode.php on line 79

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /var/www/hargaardvinimport.dk/public_html/wp-content/plugins/yith-woocommerce-category-accordion-premium/includes/class.yith-category-accordion-shortcode.php on line 79

Du vil også kunne lide